قوانین و مقررات

شركتهای تعاونی را چنین تعریف می كند، شركت تعاونی شركتی است از اشخاص حقیقی و حقوقی كه به منظور رفع نیازمندی های مشترك و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا ازطریق خودیاری و كمك متقابل و همكاری انان موافق اصولی كه دراین قانون مطرح است تشكیل می شود. تعداد اعضای شركت تعاونی نباید از ٧ نفر كمتر باشد.

شركت های تعاونی شركتهایی هستند كه تمام یا حداقل ٥١% سرمایه به وسیله اعضا در اختیار شركت تعاونی قرار می گیرد و وزارتخانه ها، سازمان ها، شركتهای دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانكها، شهرداریها، شوراهای اسلامی كشوری، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای عمومی می توانند جهت اجرای بند ٢ اصل ٤٣ قانون اساسی از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشاركت، مضاربه، مزارعه، مساقات اجاره، اجاره به شرط تملیك، شرط فروش اقساطی و صلح اقدام به كمك در تامین یا افزایش سرمایه شركتهای تعاونی نمایند بدون آنكه عضو باشند.

با توجه به قوانین شركتهای تعاونی و اهدافی كه قانون برای آنها برشمرده و موقعیت ویژه ای كه در اقتصاد ممكلت دارند و هم چنین با توجه به ماده ٢ قانون بخش تعاونی كه مقرر می دارد: (شركت هایی كه بارعایت مقررات این قانون تشكیل و به ثبت برسند تعاونی شناخته می شوند.) می توان در تعریف شركت تعاونی گفت:

شركت تعاونی شركتی است كه بین اشخاص حقیقی برای فعالیت در امور مربوط به تولید وتوزیع در جهت اهداف مطرح در قانون بخش تعاونی به منظور بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و اعضا از طریق همكاری و تشریك مساعی آنها با رعایت مقررات قانون مزبور تشكیل می شود.

در این تعریف چند نكته مورد توجه قرار گرفته كه به اختصار به آنها اشاره می شود:

  1. فقط اشخاص حقیقی می توانند عضو شركت شوند.
  2. شركت تعاونی فقط درامور مربوط به تولید و توزیع می توانند فعالیت كنند.
  3. شركت های تعاونی فقط به منظور رسیدن به اهداف خاصی كه در ماده ١ قانون بخش تعاون آمده می توانند تشكیل شده و فعالیت نمایند.
  4. طرق فعالیت در شركت های تعاونی تولید و توزیع همكاری و تشریك مساعی است و به طریق دیگر نمی توانند فعالیت نمایند.
  5. رعایت مقررات قانونی بخش تعاون در تشكیل و فعالیت شركت های مذكور الزامی است.

شرایط و قوانین کسب و کار اینترنتی

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و سیستم درخواست خدمات بازرسی مهندسی آنلاین شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب وبرق ، ثبت نام و درخواست آنلاین و غیره به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات وبسایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق است. توجه داشته باشید که ثبت نام نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب وبرق از سوی کاربر است.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های وبسایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب وبرق منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های وبسایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به استفاده از هرگونه  خدمات وبسایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی و تلفنی

هنگامی که شما از خدمات وبسایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت  می‏‌کنید و یا به شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق ایمیل می‏‌فرستید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق  به صورت پست الکترونیکی و یا تلفنی به درخواست شما پاسخ دهد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت شرکت تعاونی کارآفرینان نسیم آب و برق ،شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

ثبت، پردازش

روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه ثبت نام های  انجام شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.

کلیه ثبت نام های انجام شده پس ازتماس تلفنی همکاران ما و بررسی اطلاعات به وسیله ارسال گواهی موقت از طریق ایمیل یا نمابر در صف پردازش قرار می‏‌گیرند.

کاربران باید هنگام استفاده از سامانه ثبت نام ، فرم مشخصات را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، ثبت نام کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.